Polskie Towarzystwo Wrodzonych Wad Metabolizmu

Zaproszenie na warsztaty PTWWM

17. listopada 2017 Warszawa – Zarezerwuj sobie ten termin!

Z przyjemnością informuję i serdecznie zapraszam wszystkich członków PTWWM, ale również wszystkich sympatyków PTWWM i osoby zainteresowane pediatrią metaboliczną do uczestnictwa w Warsztatach PTWWM pt. „Pediatria metaboliczna przez przypadki kliniczne”. Koncepcja tego spotkania w formie praktycznych warsztatów jest propozycją uzgodnioną w ubiegłym roku podczas I Zjazdu PTWWM. W planie jest prezentacja rzeczywistych przypadków klinicznych z doświadczeń lekarzy opiekujących się pacjentami z różnymi wrodzonymi wadami metabolizmu. Zachęcamy do zgłaszania swojego aktywnego udziału tj. prezentacji zarówno przypadków już rozpoznanych (ale ciekawych lub zaskakujących i sprawiających trudności diagnostyczne), ale także przypadków do tej pory niezdiagnozowanych – do szerokiej wspólnej dyskusji i konsultacji.

Szczegóły dotyczące miejsca spotkania i rejestracji będą podane wkrótce.

I Zjazd PTWWM

W imieniu Zarządu PTWWM z przyjemnością informujemy, że I Zjazd PTWWM odbędzie się w Warszawie w Hotelu Mercure w dn. 18-19. listopada 2016 r. Tematyka Zjazdu dotyczy badań przesiewowych noworodków w kierunku wrodzonych wad metabolizmu. Zapraszamy wszystkich członków PTWWM (przypominam o obowiązku uiszczenia składki członkowskiej) oraz inne osoby zainteresowane dziedziną pediatrii metabolicznej. Wkrótce uruchomiona zostanie strona i-netowa zjazdu www.zjazdptwwm.pl z możliwością rejestracji. Do zobaczenia!

Z przyjemnością informuję, że PTWWM objęło patronatem honorowym „Akademię Metaboliczną PKU i RD” – ogólnopolską konferencję organizowaną dla pacjentów z wrodzonymi wadami metabolizmu i ich rodzin, która odbędzie się w dn. 11-13. listopada 2016r. w Hotelu Groman, Sękocin Stary. W programie konferencji zaplanowano liczne wystąpienia członków naszego Towarzystwa (pobierz PDF 264KB).

Z przyjemnością informuję, że na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego Kongresu Polskie Towarzystwo Wrodzonych Wad Metabolizmu objęło swoim patronatem naukowym sesję Pediatrics podczas 12th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists, który odbył się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w dniach 12-15. maja 2016 r.

Z radością informuję, że Sekcja Wrodzonych Wad Metabolizmu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego została przekształcona w Polskie Towarzystwo Wrodzonych Wad Metabolizmu (PTWWM). W imieniu wszystkich członków Sekcji złożyłam podziękowania za współpracę na ręce Przewodniczącej Zarządu Głównego PTP – Pani Prof. Alicji Chybickiej.

Siedziba PTWWM:
Instytut Matki i Dziecka,
ul Kasprzaka 17A, 01-211 Warszawa,
Nr KRS 0000503422,
zarejestrowane w dn. 01.04.2014

Członkowie Zarządu PTWWM:
Jolanta Sykut-Cegielska – Przewodnicząca
Mariusz Ołtarzewski – V-ice Przewodniczący
Ewa Starostecka – Sekretarz
Dariusz Rokicki – Skarbnik
Maria Giżewska – członek
Łukasz Kałużny – członek

Członkowie Komisji Rewizyjnej:
Artur Mazur
Krzysztof Borski

Zapraszam dotychczasowych członków Sekcji i wszystkich zainteresowanych do uczestniczenia w działalności statutowej PTWWM. Zachęcam do złożenia deklaracji członkowskiej, którą należy wypełnić i przesłać na adres Sekretarza PTWWM – dr Ewy Starosteckiej (formularz do pobrania poniżej). Warunkiem pozostania członkiem zwyczajnym PTWWM jest wpłacenie rocznej składki członkowskiej w wysokości 50,00 PLN na konto PTWWM.

Załączniki:
Formularz deklaracji członkowskiej (DOC 28KB)
Statut PTWWM (DOC 74.5KB)